کبدی کاران کرمانشاه مشکل کمبود سالن تمرین دارند

کبدی کاران کرمانشاه مشکل کمبود سالن تمرین دارندمختار صیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۰۰ ورزشکار خانم و آقا به صورت رسمی زیرنظر هیأت کبدی کرمانشاه مشغول تمرین و فعالیت هستند و با وجودی که در کشور جایگاه خوبی داریم اما از کمبود سالن تمرینی رنج می بریم.

وی افزود: از این ۲۰۰ ورزشکار که حدود ۱۵۰ نفر آنها در مرکز استان هستند تنها یک سالن تمرینی آن هم در مجموعه ورزشی امام سجاد (ع) واقع در شهرک کیهانشهر دارند.

صیدی تصریح کرد: هم اکنون شرایط به گونه‌ای است که روزهای فرد (یکشنبه – سه شنبه – پنجشنبه) خانم‌ها از صبح تا ساعت ۱۷ عصر می‌توانند در این سالن به تمرین بپردازند و آقایان نیز روزهای زوج (شنبه – دوشنبه – چهارشنبه) به صورت کامل و روزهای فرد نیز پس از تایم تمرینی بانوان در سالن حضور پیدا می‌کنند.

رئیس هیأت کبدی کرمانشاه گفت: این شرایط برای استانی که در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، چهار ملی پوش در تیم‌های آقایان و بانوان داشته اصلاً مناسب نیست و ادامه این روند می‌تواند ضربات جبران ناپذیری به کبدی کرمانشاه وارد کند.

وی ادامه داد: البته از سال گذشته قول‌هایی از سوی اداره کل ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری یک سالن در مجموعه ورزشی حضرت امام (ره) به هیأت کبدی داده شد ولی متأسفانه هنوز خبری از این واگذاری نیست.

صیدی البته این را هم اضافه کرد که بانوان کبدی کار کرمانشاه تا سال گذشته در مجموعه ورزشی کوثر تمرین می‌کردند که به علت بالابودن هزینه و اجاره‌ها مجبور به انتقال آنها به سالن امام سجاد (ع) شده است.

نبود حمایت کننده مالی باعث کوچ ستاره‌های کبدی کرمانشاه شده است

رئیس هیأت کبدی کرمانشاه در ادامه به مشکل نبود حمایت کننده مالی نیز اشاره کرد و گفت: وجود این مشکل هیأت را از اجرای بسیاری برنامه‌ها باز داشته و حتی باعث کوچ بعضی از بازیکنان شاخص کرمانشاه به سایر استان‌ها شده است.

وی تصریح کرد: این در حالیست که اگر بودجه حضور در لیگ برتر را داشتیم می‌توانستیم هم در این رقابت‌ها شرکت و حتی به کسب مقام فکر کنیم و بازیکنانمان را داخل استان نگه می‌داشتیم.

صیدی گفت: اگر بخواهیم هم تیم آقایان و هم بانوان را در رقابت‌های لیگ برتر شرکت داده و نتایج آبرومندی کسب کنیم تنها به حدود ۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در مقایسه با بسیاری رشته‌های دیگر بسیار اندک است و امیدوارم بخش خصوصی پای کار آمده و حمایت از این ورزش پرطرفدار و جذاب را انجام دهد.

چهار هیأت شهرستانی در استان فعال هستند

رئیس هیأت کبدی استان کرمانشاه در ادامه از فعال بودن چند هیأت شهرستانی مانند اسلام آبادغرب، جوانرود، کنگاور و صحنه خبر داد و گفت: تا پایان سال حداقل ۲ تا سه هیأت دیگر نیز فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

وی همچنین از وجود پنج مربی و پنج داور رسمی که به کار قضاوت و مربی گری در لیگ می‌پردازند اشاره کرد و گفت: با توجه به دوره‌ای که به تازگی به میزبانی کرمانشاه برگزار شد به زودی تعداد این افراد افزایش پیدا می‌کند.

کرمانشاه در لیگ دسته اول کبدی تیمداری می‌کند

صیدی در ادامه از حضور تیم‌های آقایان و بانوان کرمانشاه در مسابقات فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور نیز خبر داد و گفت: این ر قابت ها قرار است تا کمتر از یک ماه دیگر و در تیرماه برگزار شود.

رئیس هیأت کبدی کرمانشاه ادامه داد: طبق برنامه‌های اعلام شده از سوی فدراسیون قرار است مسابقات آقایان از ۱۷ تا ۲۱ تیر و مسابقات بانوان نیز از ۲۲ تا ۲۶ تیر برگزار شود.

وی با بیان اینکه کرمانشاه درخواست میزبانی مسابقات بخش آقایان را به فدراسیون داده است، گفت: از آن جایی که تصمیم برآن است مسابقات آقایان و بانوان در یک شهر برگزار شود و سبزوار نیز متقاضی میزبانی هر ۲ بخش شده احتمالاً مسابقات در این منطقه برگزار خواهد شد.

صیدی در پایان با بیان اینکه احتمالاً از تمامی استان‌های کشور در لیگ دسته اول شرکت می‌کنند، گفت: در هر ۲ بخش آقایان و بانوان ۲ تیم لیگ برتری می‌شود و با توجه به وضعیت فعلی بسیار امیدوارم تیم آقایان ما بتواند جوالز حضور در لیگ برتر را کسب کند، هرچند به تیم بانوان هم امیدوار هستم.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *