کتاب کلسیم عامل پوکی استخوان منتشر شد

کتاب کلسیم عامل پوکی استخوان منتشر شد


«عزیز علیزاده سالطه» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کتاب در پنج بخش و 16 فصل به رشته تحریر درآمده و در ان به ترتیب به بیماری‌های متابولیکی استخوان و پوکی استخوان، کلسیم و عوارض مصرف بی‌رویه آن، بافت‌شناسی استخوان، اتفاقات سلولی و رمدلینگ استخوان، فیزیولوژی و رئولوژی استخوان، یافته‌ها، مستندات و حقایقی در خصوص شیر و کلسیم پرداخته شده است.
وی بیان کرد: در بخش پایانی کتاب نیز تئوری‌های شکست خورده، تئوری‌های جدید از سوی مؤلف و نتیجه‌گیری کلی ارائه شده است.
وی اضافه کرد: در این اثر علمی عوامل متعدد مؤثر بر پوکی استخوان از جمله داروهایی که «استئوپوروز» ایجاد می‌کنند مثل خود کلسیم و داروهای ضداستئوپوروز و نقش ورزش و تغذیه در پیشگیری از این بیماری مورد بحث قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: این کتاب جامع بوده و در آن سعی شده است قبل از طرح موضوع اصلی کتاب در کنار بیماری پوکی استخوان، بر سایر بیماری‌های متابولیکی استخوان و علوم استخوان‌شناسی از جنبه‌های مختلف (بافت‌شناسی، پاتو فیزیولوژی، رئولوژی، پدیده‌های سلولی و رمدلینگ استخوان) و شناخت کلسیم و نقش آن در بدن اشاره شود.
وی بیان کرد: کتاب کلسیم عامل پوکی استخوان در عین حال که یک کتاب کمک درسی پزشکی بوده، قابل استفاده برای عموم است زیرا با یک متن ساده و روان به رشته تحریر درآمده است.
این کتاب با شمارگان یکهزار نسخه و در قطع وزیری با 326 صفحه توسط انتشارات عمیدی به چاپ رسیده است.
به گزارش ایرنا یحیی شفیعی دارای دکترای تخصصی بهداشت مواد غذایی و استادیار دانشگاه آزاد واحد خوی بوده و تاکنون از وی 6 کتاب علمی و 13 مقاله علمی بین الملی منتشر شده است.
8135/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *