کرمانشاه در هفته ای که گذشت (۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد)

کرمانشاه در هفته ای که گذشت (۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد)به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: سه دانش‌آموز کرمانشاهی در مسابقه نقاشی ۲۰۱۹ سازمان جهانی بهداشت در منطقه شرق مدیترانه موفق به کسب مقام شدند.
سلمان محمدی افزود: دانش‌آموزان ایرانی در گروه‌های سنی ۱۸-۸ سال موفق شدند رتبه‌های اول تا پنجم مسابقه نقاشی روز جهانی بهداشت سال ۲۰۱۹ با موضوع «مراقبت بهداشتی اولیه برای پوشش همگانی سلامت» را کسب کرده و بالاترین جایگاه در میان ۲۲ کشور منطقه مدیترانه شرقی را به دست آوردند.

**اردوی تیم ملی کانوپولو در کرمانشاه آغاز شد
رئیس هیات قایقرانی استان کرمانشاه از آغاز سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی قایقرانی کانوپولوی مردان کشور به میزبانی کرمانشاه خبر داد.
پیمان ضیایی اظهار داشت: در این اردو که از صبح روز شنبه ۲۸ اردیبهشت آغاز شده و تا نهم خرداد ادامه می یابد، ۱۲ ورزشکار از هفت استان کشور حضور دارند.
وی افزود: سالار محسن زاده از اردبیل، محمدعلی مولایی و شایگان خیرالهی از البرز، میلاد جعفری و رضا اسکندری از زنجان، محمدصدیق حشمتیان و امیرمحمد فتاح پور از کرمانشاه، رامین غیاثوند، محمدرضا جمشیدیان و رسول امینی از مرکزی، رضا انصاری آستانه از تهران و رضا بیگی از چهارمحال و بختیاری نفرات حاضر در اردوی کرمانشاه را تشکیل می دهند.

**کاهش سه درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه امسال در دستور کار است
استاندار کرمانشاه، کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ را یکی از برنامه های استان دانست و از همه دستگاه های اجرایی و بانک های دولتی و خصوصی خواست با این برنامه استان هماهنگ باشند.
هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمانشاه افزود: برآوردهای لازم در زمینه میزان سرمایه گذاری و تعداد شغل مورد نیاز برای تحقق کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در نظر گرفته شده است.
وی به تدوین سند اشتغال سه ساله استان (۹۸ تا ۱۴۰۰) نیز اشاره کرد و گفت: در اولین گام‌، برش سال ۹۸ این سند خرداد ماه تعیین تکلیف می شود.
بازوند با بیان اینکه دولت ایجاد ۴۶ هزار شغل با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار را برای استان کرمانشاه در نظر گرفته است، تصریح کرد که این میزان تسهیلات برای این اشتغال کافی نیست و باید به سمت جذب آورده های بخش خصوصی نیز گام برداریم.

** امنیت ایران در شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار نظام است
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه امروز کشوری با امنیت ایران در جهان وجود ندارد، گفت: ایران در شرایطی دارای امنیت کامل و پایدار است که شرایط منطقه بحرانی است.
سردار قاسم رضایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، افزود: تهدیداتی که در مرزهای ایران وجود دارد و ریشه همه آنها آمریکاست اکنون بی سابقه است و این امنیت بی نظیر در این شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی اظهار داشت: امروز مرزهای ایران در شمال و جنوب، شرق و غرب در امنیت کامل قرار دارد البته مشکلاتی نظیر قاچاق، عبور و مرورهای غیرمجاز و جاسوسی نیز وجود دارد که با همه آنها با قدرت برخورد می شود و خواهد شد.
وی گفت: یکی از مسایل و مشکلات مرزبانی در غرب کشور بحث کوله بری است و ما همواره گفته ایم که ما با کوله بر به معنای واقعی خود که دارای مجوزهای لازم است و در ساعات مشخص رفت و آمد دارد و اجناس معین شده را وارد یا خارج می کند هیچ مشکلی نداریم و حتی او را حمایت نیز خواهیم کرد.

**بیش از ۶ میلیارد ریال کالای احتکار شده در صحنه کشف شد
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف بیش از ۶ میلیارد ریال کالای احتکار شده در شهرستان صحنه خبر داد و گفت: پس از اطلاع ماموران پلیس از وجود یک انبار، محل احتکار کالاهای اساسی در صحنه، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
سردار امان اللهی تصریح کرد: پس از هماهنگی های لازم با دستگاه قضائی و همراهی نمایندگان سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی، ماموران در محل حاضر شده و نسبت به بازرسی از انبار مورد نظر اقدام کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در این بازرسی، ۱۰۷ تن سویا، ۵۰ تن نخود و ۱۰ تن برنج احتکار شده که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال می رسید، کشف شد.

**کرمانشاه یکی از استان های امن کشور است
استاندار کرمانشاه این استان را از استان های امن کشور دانست و گفت: این امنیت مرهون همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است‌.
هوشنگ بازوند در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل اطلاعات استان کرمانشاه با حضور وزیر اطلاعات در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: اگر چه امنیت کامل در استان کرمانشاه برقرار است اما نیازمند بعضی موارد از جمله انسداد مرز را داریم.
وی با بیان اینکه اکنون از بابت مرزهای استان نگرانی نداریم، گفت: اما نگهداری مرز بدون انسداد کامل هزینه بسیار زیادی برای دولت دارد.
بازوند دیگر تقاضای استان از وزیر اطلاعات را پایش تصویری استان دانست و اظهار داشت: اعتبارات این طرح تامین شده و نیازمند پیگیری وزیر اطلاعات هستیم.

**وزیر اطلاعات: باید با وحدت نقشه های نظام سلطه را خنثی کنیم
وزیر اطلاعات، با اشاره به تحریم های جنایتکارانه آمریکا علیه مردم ایران، گفت: باید با وحدت و انسجام ملی زیر پرچم ولایت یک دل و یک زبان حرکت کنیم و نقشه های نظام سلطه را خنثی و نقش بر آب کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری، نسبت دادن وجود مشکلات به ناکارآمدی دولت و نظام را خواست دشمنان به ویژه آمریکا دانست و افزود: باید در مقام توصیه افکار عمومی مردم را با اقدامات عامل اصلی دشمنی استکبار علیه نظام آگاه کرد و در مقام عمل با تدبیر امور بر مشکلات غلبه نمود.
وی با اشاره به شرایطی که دشمنان علیه کشورمان و حتی منع پرواز از کشورهای همسایه و محدودیت واردات و صادرات ایجاد می کنند، گفت: مسوولان و رسانه ها این گونه بیان کنند که دشمنان درصدد به زانو درآوردن کشور هستند و مردم وارد میدان می شوند و از این پیچ تاریخی به سلامت عبور می کنند.
وزیر اطلاعات در پایان با تقدیر از مدیر سابق اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه، مدیرکل جدید این اداره را معرفی و منصوب کرد.

**معاون وزیر: ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای نوسازی مسکن پرداخت می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به افرادی که در کلانشهرها و مراکز استان ها قصد نوسازی واحد مسکونی خود را که در بافت فرسوده داشته باشند، پرداخت می شود.
سیدمحمد پژمان عصر سه شنبه در ستاد بازآفرینی شهری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این مبلغ تسهیلات برای سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال است که با سود ۹ درصد به متقاضیان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه انبوه سازان در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند، افزود: علاوه بر پرداخت وام، هزینه صدور پروانه نیز رایگان خواهد بود و شرکت بازآفرینی در اسرع وقت مطالبات مربوط به شهرداری ها را پرداخت می کند.
پژمان، متولی پرداخت تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی را بانک مسکن عنوان کرد و گفت: این امکان فراهم شده تا بانک مذکور در صورت تمایل فرد وام گیرنده تا سقف یک میلیارد و یکصد میلیون ریال نیز با سود ۱۸ درصد در اختیار این افراد قرار دهد.

**کشف باند بزرگ جعل سند و هشدار درباره نصب آیفون تصویری
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در نشستی خبری از کشف یک باند بزرگ جعل سند خبر داد و در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که نصب آیفون تصویری برای اماکن اداری و خدماتی عمومی ممنوع است.
محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران گفت: یک باند بزرگ جعل سند در هفته جاری با تلاش سربازان گمنام امام زمان در استان شناسایی و متلاشی شد.
وی با بیان اینکه دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای از این باند کشف شده است، افزود: این باند در زمینه جعل اسناد رسمی و عادی، اوراق قضایی، مدارک دانشگاهی و کارت پایان خدمت فعالیت‌های گسترده‌ای داشت.
به گفته صادقی، سه نفر از اعضای باند دستگیر شده‌اند که با قرار بازداشت موقت در اختیار دستگاه قضایی هستند و تلاش برای شناسایی سایر اعضا هم ادامه دارد.

**نرخ جدید کرایه تاکسی در کرمانشاه اعلام شد
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به افزایش میانگین ۲۳ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها گفت: نرخ های جدید کرایه تاکسی از پنجشنبه (۲ خرداد) اعمال می شود و رانندگان ملزم به رعایت نرخ های اعلام شده از سوی این سازمان هستند.
سجاد سلیمانی با بیان اینکه لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی براساس میزان تورم، کارشناسی و تدوین شد، افزود: نرخ های کرایه تاکسی پس از تصویب و تایید لازم الاجرا می باشد.
وی اظهار داشت: هیچ راننده ای حق ندارد افزون بر نرخ قانونی و مصوب اعلام شده از مسافران کرایه اخذ کند با این حال اگر احیاناً افرادی خودسرانه نسبت به افزایش نرخ مصوب اقدام کنند، مسافران می‌توانند با به خاطر سپردن کد یا شماره پلاک این خودروها و تماس با شماره تلفن ۳۸۲۴۶۵۶۵/۳۸۲۱۱۹۴۸ شکایت خود را به واحد بازرسی و شکایت تاکسیرانی اعلام کنند.

**امام جمعه کرمانشاه: رسیدگی به معیشت مردم و اقتدار دفاعی از تأکیدات رهبری است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید براینکه مسئله معیشت مردم یکی از دغدغه‌های رهبری در چندین دولت بوده و هست از اقتدار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای به عنوان یکی دیگر از رهنمودهای مقام معظم رهبری یاد کرد.
آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مسیر جهاد، مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم یکی از تأکیدات امیرالمومنین علی (ع) است و از الگوی مقاومت و توحید این امام، حماسه‌های بزرگی همچون فتح خرمشهر در سوم خرداد شکل گرفته است.
وی به برخی از اولویت‌ها و بایدها و نبایدهای حکومت داری امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و افزود: اشرافی گری بلای جان و آسیب رسان به دولت و ملت است چنانچه مقام معظم رهبری نیز همواره به مسئله وضعیت اقتصادی تاکید داشته و این مورد در بیانیه گام دوم انقلاب نیز دیده می‌شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *