کرونا برای بیماران مزمن خطرناک است

کرونا برای بیماران مزمن خطرناک استبه گزارش وزارت بهداشت،  علی اکبر حق دوست روز شنبه درباره ویروس کرونا و اقدامات وزارت بهداشت در بیمارستان‌های آموزشی برای آمادگی در این زمینه افزود:  با اطلاع‌رسانی به‌ موقع، آموزش مناسب و هماهنگی لازم می‌توان مخاطرات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل رساند تا منجر به بحران نشود یا در صورت وقوع، تبعات منفی آن به حداقل کاهش یابد. دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تمامی تلاش‌شان را برای مدیریت این موضوع به کار خواهند بست.  جای نگرانی نیست، به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H۱N۱ که پاییز امسال مهار شد، کمتر است.

وی بیان کرد: وزارت بهداشت در تمامی بیمارستان‌های آموزشی بر اوضاع مسلط است و توصیه‌های لازم جهت به کارگیری کادر درمانی در هنگام ارائه خدمات در سایت دانشگاه‌ها قرار گرفته و به دانشجویان حوزه پزشکی جهت حفاظت شخصی خود در مواجهه با بیماران توضیحات لازم ارائه شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: از مردم می‌خواهیم نگران نباشند و نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه کرده و ترجیحا از حضور در مراکز شلوغ پرهیز کنند.

حق دوست اظهار کرد: فعالیت بیمارستان‌های دانشگاهی وزارت بهداشت با رعایت بالاترین استاندارهای درمانی در ارائه خدمات به بیماران ضمن محافظت از کادر درمانی ادامه دارد.  از پتانسیل اطلاع رسانی در فضای مجازی باید به نحو مطلوب و مستند بهره بگیریم و به شایعات بی مورد که از منابع غیر رسمی هستند توجه نکنیم، زیرا هیچ کمکی به سلامت مردم نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵ نفر فوت کرده‌اند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *