کشت تریاک به جای درختان جنگلی فارس شایعه است

کشت تریاک به جای درختان جنگلی فارس شایعه استروابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از قول حمید سلیمانی نوشت: در پی انتشار خبری از قول دکتر کردوانی، با مضمون “خشک کردن درختان جنگلی و کاشت تریاک در جنگل‌های فارس؛ طی سالیان گذشته و بر اساس گزارش‌های واصله، برخی سودجویان در مناطق صعب العبور و ارتفاعاتی که از دسترس خارج است بصورت بسیار محدود و مخفیانه اقدام به کاشت گیاه خشخاش کرده بودند که با هماهنگی‌های صورت گرفته با عوامل اطلاعاتی و نظامی و انتظامی این کشت‌های غیرمجاز شناسایی و در عملیات‌های مختلف امحا شد.

وی با بیان اینکه عوامل این اقدامات نیز تحویل مراجع قضائی شدند، ادامه داد: چگونه ممکن است جنگل‌هایی را که به صورت دائمی توسط نیروهای خدوم و زحمتکش یگان حفاظت منابع طبیعی رصد و پایش می‌شوند و محل حضور گردشگران و عموم مردم است خشک کرد و به جای آن تریاک کاشت؟

سلیمانی اضافه کرد: درج چنین شایعاتی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، آن هم از زبان شخصی دانشگاهی همچون دکتر کردوانی جای بسی تعجب است.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس ضمن اشاره به شرایط حساس و بحرانی عرصه‌های منابع طبیعی از نظر بروز آتش سوزی گفت: ممکن است برخی افراد سودجو و فرصت طلب با ارائه اخبار غلط به برخی فرهیختگان در پی منافع سودجویانه خود باشند لذا می‌طلبد که بزرگان عرصه منابع طبیعی بدون بررسی‌های دقیق و پرس و جو از مطلعین به این شایعات دامن نزنند.

وی اظهار داشت: فارغ از همه شایعات مجموعه منابع طبیعی استان در برخورد قاطع با متخلفان علی‌الخصوص در مواردی که تخلفات مربوط به قطع درختان و تخریب طبیعت بوده، با شدت تمام برخورد کرده و هیچکس از تیررس قانون، گریزی نخواهد داشت و حتی ذره‌ای تخلف از نظر دور نخواهد ماند.

۹۸۷۳ /‏۱۸۷۶‬

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *