کشف بیش از ۱.۵ تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه در جنوب سیستان و بلوچستان

کشف بیش از ۱.۵ تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه در جنوب سیستان و بلوچستانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس سردار  محمد قنبری روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه ای از مناطق مرزی به شهرستان های خاش و ایرانشهر دست یافتند.
وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته ۲تیم از اعضاء این باند مسلح را که به صورت همزمان قصد جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ساعت ۱۲ نیمه شب گذشته مأموران سرانجام یکی از این تیم ها را که قصد داشت مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از خاش به یکی از شهرستان های همجوار منتقل کند شناسایی کردند.
وی گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودروی زانتیا درحال انتقال مواد بودند با برخورد به کمین پلیس مبارزه با مواد مخدر با بی توجهی به دستور ایست اقدام به فرار کردندکه مأموران نیز با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح به خودروی مذکور شلیک و آن را متوقف کردند.
سردار قنبری با بیان اینکه در این عملیات ۸۷۴ کیلو و ۱۶۵ گرم تریاک کشف شد گفت: قاچاقچیان که توان رویارویی با پلیس را نداشتند با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین متواری شدند.
وی اظهار کرد: در ادامه این عملیات، پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ایرانشهر تیم دیگری از این باند را که قصد جابه جایی مواد در محور خاش – ایرانشهر را داشتند شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: قاچاقچیان که با ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و تویوتا درحال انتقال مواد بودند با مواجهه با هشدارهای پلیسی بر سرعت خود افزوده و قصد فرار کردند.
وی بیان کرد: این بار نیز مأموران پلیس با رعایت قانون به کارگیری سلاح، لاستیک عقب خودروها را نشانه گرفته و با پنچر کردن لاستیک ها آنها را متوقف کردند.
سردار قنبری اظهار داشت: در این عملیات ۶۶۹ کیلو و ۳۷۱ گرم تریاک، یک قبضه کلاش و مقادیری مهمات کشف و سه قاچاقچی نیز دستگیر شدند.
وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلح از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.

۳۲۱۳**۶۰۸۱

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *