کنگره نوزادان ایران در اصفهان برگزار می شود

کنگره نوزادان ایران در اصفهان برگزار می شود


دبیر اجرایی کنگره نوزادان ایران روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: این کنگره با محوریت مشکلات شایع نوزادان و تازه های آن و به مدت سه روز با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص نوزادان و کودکان و سایر رشته های پزشکی مرتبط در اصفهان برگزار می شود.
دکتر بهزاد برکتین افزود: مهمترین هدف از برگزاری این کنگره شناسایی مشکلات شایع نوزادان و چالش های موجود در درمان آنها با بهره گیری از آخرین منابع علمی و فناوری های روز دنیا و تعامل بین گروهی در این زمینه است.
وی یکی از تفاوت های این کنگره با همایش های مشابه آن در کشور را برگزاری نشست های هم اندیشی بصورت پرسش و پاسخ با حضور استادان و پزشکان برجسته کشور عنوان و اضافه کرد: در این کنگره 10 نشست با موضوع هایی مانند درمان تشنج نوزادان، بیماری های قلبی، اکسیژن درمانی، مجرای شریانی قلب باز در نوزادان نرم و نارس و تجویز فراورده های خونی برگزار می شود.
این پزشک فوق تخصص، شایع ترین بیماری های نوزادان را تنفسی و عفونی خواند و گفت: تلاش ما بر این است تا با هم اندیشی و تعامل بین پزشکان رشته های مختلف از نوزادان و کودکان گرفته تا رادیولوژیست ها، بهترین و جدیدترین روش های درمانی معرفی و ارائه شود.
وی خاطرنشان کرد: رئیس انجمن نوزادان ایران و رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله سخنرانان کلیدی این کنگره هستند.
آخرین فرصت ارسال مقاله به دبیرخانه کنگره نوزادان ایران 31 تیر و آخرین فرصت ثبت نام برای حضور در کنگره یکم مهر امسال است.
ت/3011/ 6022

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *