گردشگری سلامت استفاده از ظرفیت طب سنتی و مدرن است

گردشگری سلامت استفاده از ظرفیت طب سنتی و مدرن است


دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه در کشورمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به موضوع گردشگری سلامت و زیر ساخت های لازم آن نیز توجه جدی شد بطوری که هم اکنون این حوزه در کشور و این استان از ارائه خدمات با کیفیتی برخوردار است.
وی اظهار داشت: برای دستیبابی به برنامه های ترسیم شده در حوزه گردشگری سلامت به توانمندی ها و ظرفیت های موجود باید توجه کرد و اینکه یک کار تیمی بوده که تحقق این مهم نتیجه لازم را به دنبال دارد.
این مسئول ادامه داد: سلامت حوزه ای نیست که فقط بتوان با بازاریابی گردشگر را را جذب کرد و در این میان وقتی گردشگرخارجی برای درمان به کشورمان سفر می کند برنامه های دیگری را نیز باید برای بهره وری بیشتر اقتصادی لحاظ کرد.
وی اضافه کرد: وجود موسسات بازاریابی، گردشگری و سیاحتی سازمان یافته و به روز می تواند به پیشبرد بهتر برنامه های این بخش کمک کند و د رواقع به بهره برداری از ظرفیت های گردشگری طبیعی و سلامت منتهی شود
قزلباش افزود: هم اکنون در گردشگری سلامت بیمارانی از کشورهای دیگر در مناطق مختلف کشور و حتی این استان مورد پذیرش و درمان قرار می گیرد ،بحث مورد توجه ساماندهی آگاهانه، هوشمندانه برای بهره برداری از این ظرفیت بی نظیر است.
این مسئول ادامه داد: یکی از نکات اساسی در حوزه گردشگری سلامت، حفظ حقوق افرادی است که برای درمان به کشورمان و این استان سفر می کنند و بر این اساس باید شرایط لازم تحقق این امر نیز مهیا شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان خاطر نشان کرد: تحقق کار تیمی برای تحقق برنامه های مربوط به گردشگری سلامت به مولفه های دیگری از قبیل هماهنگی با وزارت امور خارجه و ارگان های متولی نیاز دارد که طی این فرآیند ها نیز امری مهم تلقی می شود.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *