گردشگری پزشکی هند سبب ورود آلودگی به آمریکا می شود

گردشگری پزشکی هند سبب ورود آلودگی به آمریکا می شود


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه ‘تایمز ایندیا’، آنتونی اس فاسی رئیس موسسه بیماری های عفونی خطاب به قانون گذاران کنگره آمریکا افزود: از آنجا که نحوه درمان در هند سبب می شود بیماری های عفونی نسبت به باکتری ها مقاوم شوند به همین خاطر انواع باکتری ها از طریق افرادی که برای اهداف پزشکی به هند می روند و سپس به بیمارستان های آمریکا باز می گردند، وارد این کشور می شوند.
این مقام آمریکایی تصریح کرد: هرگاه در هند یک میکروب یا باکتری مقاوم در برابر داروها ایجاد می شود به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد آمریکا می شود.
روزا دلارو عضو کنگره آمریکا همچنین دراین باره گفت: ایالات متحده با تهدید های زیادی روبه رو است و باید برنامه های موثر، منابع و پرسنل برای توزیع کارآمد واکسن ها و درمان ها در دستور کار قرار گیرد.
روزنامه تایمز ایندیا نوشت: بررسی انجام شده در هند نشان می دهد که نزدیک به دو سوم آنتی بیوتیک های ترکیبی فروخته شده در این کشور در فاصله سال های 2007 تا 2012 غیرقانونی بوده اند و ترکیب های موجود در آنها عامل گسترش بیماری های مقاوم به دارو بوده است.
متخصصان انگلیسی معتقدندکه فروش داروهای غیرقانونی و آنتی بیوتیک های تائید نشده در هند اقدام های انجام گرفته برای کنترل مقاومت آنتی میکروبی را تحت تاثیر قرار می دهد.
بر اساس بررسی انجام گرفته هند بالاترین نرخ مقاومت دارویی در جهان را داراست که با افزایش مصرف آنتی بیوتیک ها همراه شده است.
سازمان ملل همچنین هشدار داده است که پیدایش باکتری های مقاوم به دارو وضعیت اضطراری را در جهان بوجود آورده و پیشرفت های به دست آمده در دانش پزشکی مدرن را تهدید می کند و می تواند شرایطی را در آینده بوجود آورد که بیماران بر اثر امراضی فوت کنند که امروز قابل درمان است.
به گزارش ان دی تی وی، نتایج مطالعه انجام گرفته در سال 2014 نشان داد عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک می توانند تا سال 2050 به مرگ سالانه 10 میلیون نفر در جهان منجر شود.
شبد**آساق**267**1424 **1010

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *