گرفتگی عروق گردن از عوامل مهم بروز سکته مغزی است

گرفتگی عروق گردن از عوامل مهم بروز سکته مغزی است


دکتر رضا قطبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بروز این بیماری در سنین مختلف متفاوت است اما افراد بیش از 70 سال بیشتر به آن مبتلا می شوند.
وی با اشاره به اینکه مردان بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند، گفت: فشار خون، چربی خون و استعمال سیگار از عوامل مهم ابتلا به این بیماری است.تغذیه مناسب، کنترل فشار خون، کنترل قند و عدم استعمال سیگار از جمله مواردی است که نقش اساسی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارند.
رئیس بخش جراحی عروق بیمارستان هلیوس بر لزوم تشخیص زودهنگام این بیماری تاکید کرد و افزود: در صورتی که افراد دچار این بیماری شدند، باید در اسرع وقت به پزشکان متخصص مراجعه تا اقدامات لازم برای درمان این بیماری انجام گیرد. مهمترین درمان سکته مغزی پیشگیری است؛سالمندان باید بدانند تا چه حدی در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.
این متخصص جراحی عروق در ادامه با اشاره به بیمارستان قلب تهران، گفت:افتخار می کنم که در کشورم مرکز قلبی وجود دارد که خدمات خوبی به بیماران ارایه می دهد. مرکز قلب تهران یکی از بزرگ ترین مراکز قلب خاورمیانه با پزشکان متخصص و توانا است.
قطبی اظهار داشت: باتوجه به تجربیات زیادی که در این زمینه در آلمان وجود دارد، سعی می کنم تجربیات و اندوخته های خود را در سفر به ایران با همکاران در میان بگذارم.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *