یزد ۵۰ طرح کاشی و سرامیک بالای ۵۵ درصد پیشرفت دارد

یزد ۵۰ طرح کاشی و سرامیک بالای ۵۵ درصد پیشرفت داردمحمدرضا علمدار یزدی روز پنجشنبه در بازدید از روند تولید یکی از کارخانه‌های تولید کاشی ابرکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح‌های نیمه تمام افزود: در واحدهای فعال ۱۷ هزار نفر مشغول کار هستند و یزد با تولید نیمی از تولید کاشی و سرامیک کشور ششمین تولید کننده این محصول در میان کشورهای تولید کننده است.

وی اضافه کرد: در صورت بهره‌برداری از این طرح‌ها ۲۰۰ میلیون مترمربع به ظرفیت کاشی و سرامیک یزد اضافه و ۱۲ هزار فرصت شغلی جدید نیز ایجاد می شود.

به گفته وی ابرکوه سه واحد تولید کاشی و سرامیک دارد و یک واحد نیز در دست اجراست و روند صنعتی شدن این شهرستان رو به افزایش است.

رئیس سازمان صمت یزد یادآور شد: مدیر عامل بانک صنعت و معدن به اتفاق معاون امور هماهنگی و توسعه منابع روز چهارشنبه از چند واحد تولیدی ابرکوه بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این واحدها که عمدتاً سرمایه در گردش و ثابت است، قرار گرفتمتعددی که این واحدها داشتند بررسی شد.

علمدار یزدی بیان کرد: هم اکنون در سه واحد تولید کاشی سرامیک این شهرستان سالانه ۳۶ میلیون متر مربع محصول تولید و روانه بازار مصرف می شود و در این واحدها زمینه اشتغال ۵۵۰ نفر فراهم شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن دیروز در سفر به استان یزد از چند واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان‌های ابرکوه، مهریز و یزد بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

حسین مهری گفت: این بانک امسال ۱۶۰ هزار میلیارد ریال به ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تولیدی تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت پرداخت می‌کند و این مبلغ پارسال ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای ۲ هزار و ۷۰۰ واحد بود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به افزایش سه تا پنج برابری افزایش قیمت مواد اولیه اضافه کرد: هدف از این سفر، کمک به احیای واحدهای راکد و تعطیل و کمک به واحدهای تولیدی است.

به گفته مهری، میزان تسهیلات پرداختی این بانک در سه ماهه اول سال ۹۸ مبلغ ۲۳ هزار و ۵۶۱ میلیون ریال بوده که از این میزان سه هزار و ۶۳۸ میلیون ریال به صورت سرمایه ثابت و ۱۹ هزار و ۹۲۳ میلیون ریال آن سرمایه در گردش است.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی استان یزد به سرمایه در گردش نیاز دارد اظهار کرد: پرداخت سرمایه در گردش این بانک در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۳۲ درصد رشد برخوردار بود و نگاه به پروژه‌ها و طرح‌هایی است که راکد مانده و برای بازسازی و نوسازی و احیای واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام خواهیم کرد تا اشتغال زایی نیز ایجاد شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن فردا (پنجشنبه) نیز ضمن بازدید از واحدهای تولیدی میبد و اردکان در جلسه کارگروه تسهیل و رونق تولیدی استان یزد شرکت می‌کند.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *