یک مرد هنگ کنگی به هپاتیت موشی مبتلا شد

یک مرد هنگ کنگی به هپاتیت موشی مبتلا شد


به گزارش ایرنا از این بیماری به عنوان ‘هپاتیت یی’ یاد می شود که از طریق موش به این مرد سرایت کرده اما هنوز مشخص نشده که چطور چنین اتفاقی افتاده است.
دانشگاه هنگ کنگ خاطر نشان کرده این نخستین بار در جهان است که مردی به ویروس ‘هپاتیت یی’ از طریق موش مبتلا می شود و باید علت آن بررسی شود اما ظاهرا در اطراف خانه وی موش ها فراوان بوده اند.
او در ماه می(اردیبهشت) امسال از ناحیه کبد مورد جراحی قرار گرفت اما واکنش های فیزیکی او بخصوص در هنگام مصرف داروها عجیب بود و معمولی به نظر نمی رسد.
پزشکان در هنگ کنگ سپس شروع به گرفتن آزمایش های مختلف از این مرد کردند و نهایتا معلوم شد او به یک ویروس مبتلا شده که عمدتا در حیواناتی نظیر موش ها وجود دارد.
تحقیقاتی در این باره و در اطراف منزل وی صورت گرفته است که نشان می دهد موش ها این ناحیه را آلوده کرده اند و در برابر مواد کشنده مقاومت زیادی نشان داده اند.
بر اساس اعلام پزشکان فعلا این احتمال در نظر گرفته شده است موردی از این آلودگی به مواد غذایی و آشامیدنی این مرد هنگ کنگی راه یافته و او را آلوده کرده باشد.
آمار نشان می دهد که هر سال نزدیک به 20 میلیون نفر در سراسر جهان به ‘هپاتیت یی’ مبتلا می شوند که از طریق غذا و آب آلوده به انسان منتقل می شود.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *