۱۶۰ واحد صنعتی استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید است

۱۶۰ واحد صنعتی استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید است«محمدرضا حاجی پور» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: سامانه بهین یاب از ابتدای امسال فعال شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آن نوع درخواست و میزان تسهیلات مورد نیاز خود را ثبت کنند.

وی ادامه داد: سهمیه تسهیلات این استان امسال بیش از هفت هزار میلیارد ریال است و تمامی صنایع سنگین، متوسط و سبک می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: تسهیلات امسال در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه و با نرخ بهره ۱۴ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

حاجی‬ پور‬ گفت: ‬ بر‬ اساس تصمیم‬ های‬ جدید، اختیار در حوزه تسهیلات به استان‌ها تفویض شده و اگر واحدی بیش از ‏سقف تعیین شده تسهیلات درخواست کرد پس از بررسی در کارگروه و تایید نیازسنجی رقم مذکور منظور می‬ شود.

وی یادآوری کرد: متقاضیان می‌توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www.Behinyab.ir ثبت و سپس با مراجعه به بخش اطلاعیه‌های سایت سازمان نسبت به تکمیل و ارسال پرسشنامه‌های تکمیلی اقدام کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: ۱۳ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید سال گذشته به یکهزار و ۶۰۰ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد که از مجموع تسهیلات پرداختی این استان هشت هزار و ۵۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک‌ها و بقیه نیز از محل تسهیلات رونق تولید بوده است.

حاجی پور ادامه داد: بیش از نیمی از صنایع استان مرکزی از سال ۹۵ تاکنون موفق به دریافت تسهیلات اقتصادی شده‌اند که ضمن حفظ اشتغال موجود، میزان قابل توجهی اشتغال جدید ایجاد شد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *