۱۶ واحد آموزشی در قزوین احداث می شود

۱۶ واحد آموزشی در قزوین احداث می شودخیرالله رحمانی عصر شنبه در دیدار عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز قزوین اظهار داشت: در حال حاضر ۳۵۰ خیر مدرسه ساز در امر ساخت مدارس مشارکت دارند که ۱۵۰ تن از آنها زمین‌هایی را برای ساخت مدارس اهدا کرده‌اند.
وی اضافه کرد: ۷۰ خیر در استان برای تجهیز مدارس مشارکت دارند و همچنین ۲ هزار معلم استان نیز ماهانه با اهدای بخشی از دستمزد خود در این امر نیک گام برداشته‌اند تا جایی که هم اکنون چهار میلیارد ریال از محل مشارکت همین گروه به حساب مجمع خیران مدرسه ساز واریز شده است.
وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۸۲۰ فضای آموزشی در استان احداث شده که نیمی از آنها توسط خیران بوده است.
رحمانی از کمبود شدید فضای آموزشی دولتی در برخی مناطق استان خبر داد و اظهار داشت: در شهر قزوین در نقاط شمال شهر مانند ملاصدرا، پونک، ولایت و سرتک هیچ زمین دولتی برای ساخت مدارس وجود ندارد.
به گفته وی در شهرستان البرز نیز مناطق مهرگان، الوند و محمدیه، در تاکستان و آبیک مناطق مسکن مهر و در بویین زهرا عصمت آباد، آراسنج و امیر آباد دچار کمبود فضا هستند.
رحمانی گفت: البته اداره کل راه و شهرسازی در منطقه مهرگان قول ساخت ۱۰ مدرسه را داده است که ساخت پنج مورد آن در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود به منظور تقدیر از فعالیت‌ها و مشارکت‌های خیران، میدان‌ها و مناطقی از شهرها به نام آنها به خصوص کسانی که چند مدرسه ساخته‌اند نام گذاری شود.
مدیر کل آموز ش و پرورش قزوین افزود: همچنین از محل کمک‌های کمیساریای عالی امور پناهندگان ملل متحد نیز تاکنون ۲ واحد آموزشی در ناصرآباد و اقبالیه ساخته شده و سومین طرح آموزشی نیز در اقبالیه به زودی احداث خواهد شد.
۶۱۰۱*۷۳۸۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *