۱۷۰۰ سوادآموز کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ نوع مهارت را فرا گرفتند

۱۷۰۰ سوادآموز کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ نوع مهارت را فرا گرفتندهادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مهارت‌ها در ۱۶ مرکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد به

سوادآموزان استان آموزش داده شد.

وی افزود: ارائه این مهارت‌ها به سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد در کنار آموزش سواد پایه به آنان بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سوادآموزان استان پس از فراگیری این مهارت‌ها می‌توانند علاوه بر بهبود وضعیت شغلی خود در تحقق مطلوب‌تر رونق تولید نیز نقش بسزایی ایفا کنند.

زارع پور عنوان کرد: ارائه انواع مهارت‌ها به سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد در مراکز یادگیری محلی این استان با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل حفاظت محیط زیست، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه علوم پزشکی، مراکز مشاوره و نهاد کتابخانه های عمومی استان انجام می‌شود.

وی ابراز داشت: آن عده از سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد که پس از شرکت در دوره‌های مهارت آموزی مراکز یادگیری محلی این استان موفق به کسب گواهی مهارت شوند تسهیلات بانکی برای رونق تولید در حرفه مربوطه دریافت خواهند کرد.

زارع پور گفت: ارائه انواع مهارت‌ها به سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد در مراکز یادگیری محلی استان فرصتی ارزنده در راستای رونق اقتصادی و معیشتی برای این افراد فراهم می‌کند.

وی اظهار داشت: ۱۶ مرکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد شامل ۱۳ غیردولتی، ۲ دولتی و یک نیمه دولتی است.

زارع پور افزود: برخی از مهمترین آموزش‌های شغلی ارائه شده به سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد در مراکز یادگیری محلی این استان شامل کاشت و پرورش گیاهان دارویی، خیاطی، گلدوزی و صنایع دستی است.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

۷۵۳۵/۳۲۳۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *