۳۵۰ مکان اداری قزوین بر ای تردد معلولان ارزیابی می شوند

۳۵۰ مکان اداری قزوین بر ای تردد معلولان ارزیابی می شوندعلیرضا وارثی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فصل دوم قانون حمایت از حقوق معلولان کلیه ادارات، سازمانها و نهادهای دولتی و اماکن عمومی موظفند شرایط دسترسی وبهره مندی را برای افراد دارای معلولیت وجانبازان فراهم کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به این ماده قانونی هر ساله در قالب طرح جشنواره شهید رجایی تمام دستگاههای اجرایی در چهار نماگر مناسب بودن ورودی ساختمانها جهت تردد جانبازان ومعلولان، مناسب بودن فضای بهداشتی ساختمانها، مناسب بودن سطح شیب دار یا بالابر و آسانسورها مورد بررسی قرار می گیرد.

وارثی ادامه داد: هر نماگری در آیتم های جداگانه ای امتیاز دهی می شودو ۳۰ امتیاز برای چهار نماگر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی قزوین افزود: در اجرای این طرح هشت نفر از کارشناسان استانی و شهرستانی اداره بهزیستی در مدت دو هفته از بیستم خردادماه در ادارات دولتی مرکز استان و مراکز شهرستانی حضور یافته و اقدام به تکمیل چک لیست می کنند.

وارثی افزود: این طرح همزمان با کل کشور در سومین سال متوالی در استان قزوین در حال اجرا است و امیدواریم در محور صیانت از حقوق شهروندی و انجام اقداماتی از این دست در آینده نزدیک شاهد حضور معلولان وجانبازان در سطح جامعه و بهره مندی از تمام فضاهای عمومی و دولتی به صورت آسان و قابل دسترس باشیم.
۶۰۱۲*۷۳۸۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *