۳۵۰ میلیارد تومان برای بازسازی جاده پلدختر – خرم آباد نیاز است

۳۵۰ میلیارد تومان برای بازسازی جاده پلدختر – خرم آباد نیاز استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی روز جمعه در حاشیه بازدید از دیواره ساحلی شهر پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:
هفته گذشته حدود ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه راه و شهرسازی برای لرستان تصویب شد که بر این اساس، مقدمات بازسازی جاده پلدختر- خرم آباد آغاز شده و بخش عمده‌ای از مشکل جاده‌های تخریب شده نیز حل خواهد شد.
وی افزود: در طراحی انجام شده بخش عمده‌ای از جاده پلدختر در محل قبلی می‌ماند و حدود هشت کیلومتر آن نیازمند واریانت های جدید است که آن هم اجرا خواهد شد.
استاندار لرستان گفت: مناقصه بازسازی جاده پلدختر – خرم آباد انجام شده و منتظر انتخاب پیمانکار و شروع کار آن هستیم.
وی افزود: پیگیر هستیم در سفر آینده وزیر راه به استان لرستان در صورتی که تا آن مقطع پیمانکار انتخاب شود عملیات اجرایی بازسازی جاده پلدختر – خرم آباد آغاز شود.
خادمی خاطرنشان کرد: بازسازی جاده پلدختر – خرم آباد در دستور کار است و طراحی و منابع آن تعریف شده و شروع خواهد شد اما مردم باید بدانند جاده سازی بحث کوتاه مدتی نیست و زمان خواهد برد تا به جاده اصلی تبدیل شود.
استاندار لرستان به منازل تخریب شده از سیل در پلدختر اشاره کرد وگفت: حدود ۱۲ هکتار زمین برای احداث ساختمان‌های مسکونی سیل زدگان پلدختر خریداری و قطعه بندی خریداری به افراد سیل زده واگذار و در حال آماده سازی است و عملیات ساخت آنها بزودی آغاز می‌شود.
وی افزود: بخش عمده‌ای از تعمیرات منازل مسکونی پلدختر که در جریان سیل آسیب دیده‌اند به پایان رسیده و به زودی کار احداث ساختمان‌های تخریبی آغاز می‌شود.
خادمی احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر را یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث دانست و خاطرنشان کرد: در هیچ جای استان کار دیواره حفاظتی انجام نشده و اولویت با بخش مسکن است اما در پلدختر همزمان با ساخت مسکن، احداث دیواره ساحلی نیز در حال انجام است.
وی افزود: طراحی دیواره ساحلی پلدختر از همان روزهای اوایل سیل انجام و تا کنون ۴۰ شمع از آن اجرا و در بعضی از نقاط آن نیز سرشمع ها در حال اجرا است.
استاندار لرستان گفت: در رابطه با عرض رودخانه کشکان و تعیین حریم بسترمشکلاتی برای سیل زدگان بوجود آمده بود که مقررشد در قرارگاه بازسازی کمیته تشکیل و دوباره موضوع حریم بستر را بررسی کند که کمترین آسیب به مردم وارد و بیشترین نفع را ببرند و هر آنچه نظر کارشناسان اجازه دهد اصلاحات لازم انجام می‌شود..
وی افزود: با توجه به بازدیدهای انجام شده به نظر می‌رسد با یکسری اطلاعات کارشناسی بتوان مقداری عرض بستر رودخانه کشکان را کاهش داد تا مشکل بخشی از منازل مردم حل شود و به ناچار بخشی از این خانه‌ها که در حریم قرار می‌گیرند برای حفظ ایمنی آینده اجازه ساخت ندارند.
استاندار لرستان گفت: با تلاش دستگاه‌ها به ویژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعداد زیادی از پل‌ها از جمله ۹ دهنه پل بزرگ از محل منابع داخلی بازسازی و به بهره برداری رسید از این رو مردم مشکلات خاصی که خیلی ویژه باشد نسبت به بحران ندارند.
۷۲۷۲/‏۶۰۶۰

 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *