۴۰ هزار بیمار به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا یمن کشته شده اند

۴۰ هزار بیمار به دلیل بسته بودن فرودگاه صنعا یمن کشته شده اندبه گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، الرفیق افزود: طی ۵ سال گذشته بخش درمانی یمن هدف حملات ائتلاف سعودی قرار گرفت حتی بیمارستان هایی که تحت نظارت سازمان ملل متحد بود.

وی گفت: با وجود اینکه سازمان ملل متحد ابزار لازم برای فشار به ائتلاف سعودی را داشت اما از این ابزار طی ۵ سال گذشته استفاده نکرد.

مشاور وزارت حقوق بشر یمن گفت: هیات ها و گروه هایی که از سوی سازمان ملل متحد برای نظارت بر آتش بس الحدیده به این منطقه اعزام شدند نیز نتوانستند مانع از نقض آتش بس شوند و این درحالی است که آن ها در میدان حاضر بودند.

فرودگاه بین المللی صنعا به خاطر محاصره هوایی عربستان و متحدانش از سال ۲۰۱۶ مسدود است.

این فرودگاه یکی از راه های ارسال کمک های غذایی و دارویی به یمن بود که ائتلاف عربی هدف محاصره خود قرار داد.

پیش تر مرکز حقوق بشری «عین» به مناسبت گذشت ۵ سال از تجاوز ائتلاف آمریکایی – عربی به سرگردگی آل سعود به یمن در گزارشی اعلام کرد که حملات ائتلاف متجاوز تاکنون منجر به تخریب ۸ هزار و ۶۱۰ مرکز خدمات رسانی شده است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی – آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *