۴۵۰ شرکت دانش بنیان ایرانی محصول تجاری شده در بازار دارند

۴۵۰ شرکت دانش بنیان ایرانی محصول تجاری شده در بازار دارند


به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر حسین وطن پور روز یکشنبه در نشست خبری سومین رویداد علمی اینوتک سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این که محصولات جدید در داخل تولید و وارد بازار داخلی و خارجی شده اند، اظهار داشت: به همت شرکت های دانش بنیان در مرز دانش حرکت می کنیم.

** فعالیت 52 شرکت دانش بنیان صادراتی در حوزه سلامت
وطن پور با اشاره به این که 52 شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت محصولات خود را صادر می کنند، گفت: این تعداد شرکت دانش و یا محصول تولیدی خود را وارد بازارهای بین المللی کرده اند.
وی تعداد شرکت های دانش بنیان ثبت شده را بیش از 3 هزار و 500 شرکت اعلام کرد و گفت: از این تعداد حدود یک هزار و 50 شرکت در حوزه سلامت فعالیت دارند.
وطن پور همچنین با بیان این که در حال حاضر 450 شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت، محصول تجاری شده دارند،
اظهار داشت که دو هزار و 700 محصول تولیدی دانش بنیان وارد بازار شده است.
وی از تولید 21 قلم داروی بایولوژیک در کشور هم خبر داد و گفت: این تعداد دارو 650 میلیون دلار در سال صرفه جویی ارزی به همراه دارد که این عدد در حوزه تجهیزات پزشکی بزرگ تر است.
وطن پور با اشاره به اینکه با توجه به فشارهای خارجی حوزه فناوری سلامت رسالت خاصی برعهده دارد، گفت: تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان محصولات تحریمی در حوزه تجهیزات پزشکی را در داخل کشور تولید می کنند و با توجه به مشکلات جدی که در آینده ممکن است در واردات این محصولات ایجاد شود، فعالیت این شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کشور، لازم است تلاش های بیشتری نسبت به گذشته در حوزه فناوری سلامت با استفاده از تجارب دانشگاه ها اعم از پزشکی و غیر پزشکی صورت گیرد.
رئیس انجمن علمی جنین شناسی ایران نیز به تلاش های فراوان وزارت بهداشت و دانشگاه ها از سال های گذشته در حوزه کارآفرینی و فناوری اشاره کرد و گفت: بسترهای لازم برای توسعه مراکز رشد و علمی دانشگاهی در حوزه فناوری سلامت فراهم شده است.
دکتر محمدمهدی آخوندی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان با حمایت های لازم به ساخت محصولات مورد نیاز کشور اقدام کرده اند.
وی با اشاره به برگزاری سومین رویداد ملی اینوتک سلامت از 14 تا 16 تیرماه امسال در بوستان گفتگو، گفت: این رویداد به دنبال نهادینه کردن، آموزش، علم و صنعت در کشور است تا شرکت های فناورانه با استفاده از این فرصت روند مطلوب تری را داشته باشند.
علمی*1201* 2017

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *