۵۰۰ خانه آسیب دیده از سیل شادگان نیاز به تعمیر و بازسازی دارند

۵۰۰ خانه آسیب دیده از سیل شادگان نیاز به تعمیر و بازسازی دارندسعید حاجیان دوشنبه در گفت و گو با ایرنا خسارت وارده به ۱۷۰ واحد مسکونی شادگان را جدی توصیف کرد و اظهار داشت: ۳۷۰ و احد مسکونی از مجموع منازل خسارت دیده از سیلاب نیاز به تعمیر دارند.

وی افزود: برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل علاوه بر کمک‌های بلاعوض از سوی دولت تسهیلات بانکی نیز اختصاص یافت.

فرماندار شادگان گفت: بانک‌ها تاکنون ۸۹ درصد مطالبات خسارت دیدگان شهرستان شادگان را پرداخت کرده و بازسازی برخی واحدهای مسکونی آسیب دیده آغاز شده است.

حاجیان تصریح کرد: برخی آسیب دیدگان از سیل شادگان تجدید نظر در مقدار تسهیلات بانکی را خواستار شدند که قرار است پس از ارزیابی مجدد نتیجه اعلام شود.

وی افزود: مردم شادگان نسبت به برآورد خسارت‌های کشاورزی و مسکن اعتراض دارند که این خسارات بار دیگر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا میزان دقیق خسارت اعلام شود.

فرماندار شادگان گفت: ۴۵ روستای شهرستان شادگان به مدت ۲ ماه درگیر سیل بودند که کارون و نهر بهره چهار روستا را به طور کامل زیر آب برد و راه‌های روستایی را کاملاً تخریب کرد.

طغیان رودخانه‌های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش‌های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده‌ها روستا شد.

شادگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

۷۱۰۴/۶۰۶۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *