۵۲ رشته صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری تولید می شود

۵۲ رشته صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری تولید می شودمهرداد رئیسی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد تاکید کرد: صنایع دستی این استان در مناطق شهری، روستایی و عشایری تولید و روانه بازار مصرف می شود.

وی افزود: در یک سال اخیر بیش از ۲۰ نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی و ۲۵ بازارچه موقت صنایع دستی و هنرهای سنتی در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری دایر شده است.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۷ صادرات نمد چهارمحال و بختیاری ۱۱۴ هزار و ۹۷۵ هزار دلار به کشورهای آمریکا، عراق، سوئد و افغانستان اعلام شد.

معاون صنایع دستی و هنزهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی ارزان و درآمد هنرصنعت های این بخش بالا است.

وی گفت: به همین منظور اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به متقاضیان اشتغالزایی واجد شرایط در رشته های مختلف صنایع دستی تسهیلات اعطاء می کند.

رئیسی تاکید کرد: هم اینک ۹۰ کشور دنیا عضو شورای جهانی صنایع دستی هستند که ایران با ۸ شهر و ۲ روستای ثبت جهانی صنایع دستی جزو کشورهای برخوردار از موقعیت مطلوب است.

وی افزود: شهرکرد سال گذشته به عنوان شهر ملی نمد معرفی شد که تلاش ها برای ثبت این شهر به عنوان شهر جهانی نمد ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی و ۲۰ تا ۲۶ خرداد به عنوان هفته صنایع دستی و هنرهای سنتی نامگذاری شده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز به متاسبت هفته جهاد کشاورزی گفت: این استان در زمینه محصولات مختلف به خصوص بادام و ماهی سردآبی استعداد بالایی دارد.

حجت الاسلام زمانی تصریح کرد: سطح زیرکشت محصولات گلخانه ای چهارمحال و بختیاری به ۲۸ هکتار رسیده است.

وی یادآور شد: یکهزار و ۸۰۰ هکتار زمین در چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص دارد.

به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خرداد به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

۷۳۶۲/‏۶۰۲۱

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *