۶۰۰ شرکت آمریکایی خواستار پایان جنگ تجاری ترامپ با چین شدند

۶۰۰ شرکت آمریکایی خواستار پایان جنگ تجاری ترامپ با چین شدندبه گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رویترز، شرکت های آمریکایی نسبت به بالاگرفتن جنگ تعرفه های گمرکی ابراز نگرانی کرده و تاکید کردند که تعرفه های گمرکی ابزار مناسبی برای تغییر رفتار چین در زمینه تجارت نیست.

نویسندگان این نامه اعلام کردند، این شرکت های آمریکایی هستند که سنگینی مالیات را به خاطر اعمال تعرفه ها بر دوش خواهند کشید و نه چین.

از میان امضا کنندگان این نامه شرکت های بزرگی مانند « Walmart In» و «Target Corp» به چشم می خورد.

این نامه در حالی نوشته شده که احتمالاً رؤسای جمهوری آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ که قرار است در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن (هفتم و هشتم تیرماه) در شهر اوزاکای ژاپن برگزار شود باهم دیدار کنند.

ترامپ در مورد دیدار با «شی جی پینگ» در نشست جی ۲۰ گفت، اگر رئیس جمهوری چین حاضر به دیدار با وی نشود تعرفه ۲۵ درصدی بر کالاهای چینی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار را فوراً عملی خواهد کرد.

پیش از این آمریکا اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر کالاهای چینی را از ۱۱ خرداد تا ۲۵ خرداد به تعویق انداخته بود.

برخلاف گفته های ترامپ بر تحت فشار بودن اقتصاد چین، رویترز به نقل از تحلیلگران گزارش داد، صادرات چین به رغم افزایش تعرفه های واشنگتن علیه پکن در ماه گذشته میلادی به طور غیر مننظره ای افزایش یافته است.

اطلاعات گمرکی نشان می دهد که با وجود انتظارها برای کاهش در صادرات ماه مه (اردیبهشت- خرداد) میزان صادرات چین در این ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱.۱ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *