۶۰ مسجد در قم نیازمند بازسازی و مرمت است

۶۰ مسجد در قم نیازمند بازسازی و مرمت استمحمد خامه یار عصر چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اقامه نماز قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: برای بازسازی مساجد هزینه هایی اختصاص پیدا کرده ولی مقدار آن کم می باشد.

در استان قم یک هزار و ۲۰۰ مسجد برای اقامه نماز جماعت وجود دارد.

وی با اشاره به شرایط خاص قم به لحاظ قرار داشتن در شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور گفت: حدود ۹۰ نماز خانه بین راهی در این استان وجود دارد.

خامه یار در ادامه با اشاره به اینکه اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان موظف به تجهیز مدارس به نمازخانه است، تصریح کرد: تشکیل مجمع خیرین نمازخانه ساز برای مدارس ضروری است.

وی با اشاره به احداث نمازخانه های دو منظوره برای استفاده دانش آموزان و سایر افراد در منطقه پردیسان خواستار توسعه این مدارس در مناطق دیگر قم شد.

خامه یار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل کارگروه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان در حوزه نماز گفت: این کارگروه عملکرد ۳۰ دستگاه را مورد ارزیابی قرار داد.

وی گفت: حدود ۱۸ دستگاه مکلف به امر مسجد سازی شدند، ولی قدمی در این راه برداشته نشده است.

خامه یار در عین حال وضعیت نمازخانه های ادارات قم را رضایت بخش دانست.

۵۶۴ امام جماعت به صورت ثابت در مداس قم حضور دارند

معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه با بیان اینکه ۵۶۴ امام جمعت به صورت ثابت در مدارس قم حضور دارند اظهار داشت: وظیفه آنها فقط برگزاری نماز جماعت نیست بلکه شرکت در برنامه های مختلف فرهنگی و اردوهای داخل و خارج استان و تشکیل حلقه های صالحین نیز از جمله اقدام های آنهاست.

ناصر حمزه ای همچنین با اشاره به انجام هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال برای مفروش کردن نمازخانه های مدارس قم طی ۶ سال گذشته افزود: ۲۰ هزار متر مربع فرش برای مفروش کردن نمازخانه های مدارس استان نیاز است.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *