۶۶ مرکز ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند

۶۶ مرکز ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان فعالیت می کنندمعصومه راحت دهمرده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک ۲ هزار نفر بیمار اعتیاد در مراکز اقامتی سیستان و بلوچستان نگهداری و خدمات دریافت می کنند.

وی گفت: یکی از برنامه های اصلی بهزیستی سیستان و بلوچستان پیشگیری از اعتیاد است که با برگزاری دوره های آموزشی و آگاه سازی های لازم توسط تیم های اجتماع محور در سطح استان در شهرها و محلات انجام می شود و تاکنون به ۲۲۰ هزار نفر از سنین پایین تا سالمندان آموزش های لازم داده شده است.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه خانواده اصلی ترین بنیاد پیشگیری از اعتیاد است، این اداره پیشگیری از اعتیاد را از خانواده شروع می کند.

وی بیان کرد: خدمات بهزیستی در مراکز خلاصه به دوره درمان نمی شود و پس از درمان و ترخیص بیماران از مراکز، پیگیری های لازم توسط کارشناسان انجام می شود که این روند تا اندازه ای باعث عدم بازگشت بیماران به اعتیاد خواهد شد.

راحت دهمرده گفت: توانمند سازی افراد از اهداف بهزیستی است که این روند با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و معرفی افراد به مراکز فنی و حرفه ای انجام می شود.

وی افزود: ۲۳۰ هزار مورد خدمت در مراکز بهزیستی شامل درمان های دارویی و غیر دارویی، مشاوره های لازم خدمات مراکز سرپناه و توزیع لوازم بهداشتی ارائه می شود.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *