12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض


مهدی ایمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ثعلب، بادرنج بویه عشق آبادی، آق باش و آویشن برگ باریک از جمله این گیاهان در معرض انقراض است.
وی با بیان اینکه در این استان 350 گونه گیاه دارویی، معطر و ادویه ای شناسایی شده، افزود: بیشتر این گونه ها قابلیت صنعتی شدن دارند، اما برداشت های غیراصولی از اصلی ترین مخاطراتی است که رویشگاه گیاهان دارویی را تهدید می کند.
این محقق منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: برداشت های غیراصولی سبب تخریب عرصه ها و رویشگاه ها شده است.
وی با بیان اینکه طبیعت استان، ذخیره گاه ژنتیکی است که باید صیانت شود، افزود: بهره برداری از گیاه دارویی باید در قالب طرح و به صورت زراعی انجام شود و برداشت آن باید در قالب طرح های زراعی، کشت و توسعه یابد.
او نبود واحدهای فرآوری را از دیگر مشکلات توسعه گیاهان دارویی برشمرد و گفت: اکنون تنها یک واحد فرآوری گیاهی در منطقه جاجرم در حال فعالیت است.
ایمانی اظهار کرد: مردم بیشتر گیاهان دارویی را به صورت تفنن برداشت می کنند اما این برداشت ها با تخریب رویشگاه ها همراه است و این خسارت ها، جبران ناپذیر است.
وی با اشاره به مصرف گیاهان مرتعی به عنوان دارو گفت: داروهای گیاهی عوارض کمتری دارند و به همین لحاظ در دنیا، مصرف داروهایی که منشا دارویی دارند، مورد اقبال قرار گرفته و این به آن معنا نیست که توصیه به مصرف گیاه، به عنوان دارو باشد.
این محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: مصرف گیاه مرتعی به عنوان دارو به طور قطع باید با مشاوره و نظر پزشک باشد در غیر این صورت، بروز مشکل دور از انتظار نیست.
بر اساس این گزارش، در سطح جهان بیش از 30 هزار گونه گیاهی وجود دارد که از این تعداد هشت هزار گونه در ایران شناسایی شده است.
تنوع گیاهان در ایران سه برابر بیش از تنوع این گونه ها در اروپا است و این مزیتی برای کشور ما به شمار می رود.
هشت هزار گونه گیاهی در ایران وجود دارد که 2 هزار و 300 گونه گیاهی از این تعداد، ارزش دارویی دارد و رویش هزار و 782 گونه از این گیاهان منحصر به ایران است.
در خراسان شمالی هم 350 گونه گیاه دارویی وجود دارد.
سطح زیر کشت گیاهان دارویی خراسان شمالی هزار و 285 هکتار با تولید هزار و 920 تن است که گیاهان دارویی معروف ترین آنها زیره سبز، آویشن باغی، باریجه، نعنا فلفلی، خاکشیر، گشنیز، کدو تخم کاغذی و کتان است.
7185/5132

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *