1218 مرکز تهیه مواد غذایی در سردشت تحت نظارت بهداشتی است

1218 مرکز تهیه مواد غذایی در سردشت تحت نظارت بهداشتی است


احمد امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مجموع 328 مورد جزو مراکز حساس از جمله رستوران، چلوکبابی، عمده فروشی ها، فروشگاه های مواد غذایی، کارگاه های قنادی و شیرینی فروشی ها، آجیل فروشی ها، نانوایی ها و اماکن بین راهی است.
وی در رابطه با امکان عمومی تحت پوشش خدمات نظارتی نیز بیان کرد: 567 مکان عمومی نیز تحت پوشش واحد بهداشت محیط است که از این تعداد، 178 مورد بر اساس دستورالعمل، جزو اماکن حساس برنامه ریزی ها بوده که بایستی به صورت مستمر مورد بازدید قرار گیرد.
امینی اضافه کرد: کنترل کیفی آب شرب و بازدید از سامانه های آبرسانی یکی از اولویت های مهم گروه مهندسی بهداشت محیط در ایام اجرای برنامه های نوروزی بوده که ضمن کلرسنجی روزانه، نمونه برداری و آزمایش میکروبی آب، در خصوص وضعیت آب آشامیدنی به صورت دقیق نظارت لازم و کامل صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه این بازدیدها در قالب طرح سلامت نوروزی در این شهرستان برگزار می شود، گفت: این طرح با هدف بررسی نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و سامانه های آبرسانی در ایام تعطیلات اجرا خواهد شد.
امینی از کلیه مسافران و شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه شکایات مردمی 190 به اطلاع کارشناسان بهداشت محیط رسانده تا پیگیری و اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.
به گزارش ایرنا طرح سلامت نوروزی گروه مهندسی بهداشت محیط این شهرستان با اولویت نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس و سامانه های آبرسانی از 20 اسفند سال جاری تا 15 فروردین سال 1398 با حضور 15 نفر از بازرسان این مرکز از ساعت هشت تا 20 در ساعات اداری و غیراداری اجرا می شود.
شهرستان مرزی سردشت یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که در جوار مرزهای عراق وقع شده است.
7562/6185/7129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *