2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد

2 آنزیم واکنش زنجیره ای در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد


نوروز دلیر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنزیم اول با نام «Pfu» در واکنش زنجیره‌ای پلیمراز «PCR» تشخیصی و تحقیقاتی /انگشت‌نگاری دی‌ان‌ای/ استفاده می شود.
وی ادامه داد: آنزیم دوم با نام «Taq DNA polymerase» نیز در واکنش زنجیره‌ای پلیمراز «PCR» که نیاز به دقت بالا از جمله تعیین توالی «DNA» و کلون سازی ژن دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه ادامه داد: این آنزیم ها با صرف هزینه های ارزی بالا از خارج وارد می شود و با تولید انبوه و صنعتی آن، کشور از واردات بی نیاز می شود.
دلیرژ بیان کرد: این آنزیم ها با اجرای طرح‌ تولید محور دکتر مهدی ایمانی، استاد بیوشیمی دانشکده دامپزشکی و با همکاری «رویا سرخوش» دانشجوی کارشناسی ارشد بیوشیمی به دست آمده است.
به گزارش ایرنا دانشگاه ارومیه با داشتن 11 دانشکده و مرکز آموزش عالی، پنج پژوهشکده و مرکز مطالعاتی، تحقیقاتی و خدماتی، پردیس دانشگاهی، مرکز آموزش زبان، مرکز نیمه حضوری، مرکز رشد، موزه تاریخ طبیعی و با بیش از 17 هزار نفر دانشجو /روزانه، شبانه و نیمه حضوری/، 532 نفر هیات علمی و بورسیه و 637 نفر کادر اداری به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی خود ادامه می دهد.
9918/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *