2 مرکز درمانی در شهرستان نقده افتتاح شد

2 مرکز درمانی در شهرستان نقده افتتاح شد


محمد عبدلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ساخت پایگاه سلامت بنفشه در مساحت 350 مترمربع از مهر ماه سال 1396 شروع شده بود که در بهمن ماه 1397 به پایان رسید.
وی ادامه داد: این پایگاه با پنج میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی در 2 طبقه به بهره برداری رسیده است که سه هزار خانوار با 12 هزار نفر جمعیت تحت پوشش، خدمات بهداشتی این مرکز هستند.
وی بیان کرد: خانه بهداشت روستای حلبی نیز در 105 مترمربع مساحت و با یک میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی افتتاح شده است.
وی اضافه کرد: این مرکز به چهار روستای حلبی، کوئیک، یونسلو و کهریزه شکاک شهرستان نقده با 251 خانوار و یکهزار و 150 نفر جمعیت خدمات بهداشتی ارائه می کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نقده با اشاره به اینکه ارایه خدمات برای همه یکسان است، گفت: تمام حوزه ها باید عدالت و انصاف را در ارایه خدمات رعایت کنند و سیستم بهداشتی درمانی در ارایه خدمات خود به این موضوع توجه ویژه دارد.
عبدلی ایجاد امکانات و گسترش خدمات در روستاها را از تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اظهار داشت: هر چقدر روستاهای ما در تمام زمینه ها پیشرفت کند به همان اندازه جامعه در راه توسعه پایدار قدم بر می دارد.
به گزارش ایرنا شهرستان 127هزار نفری نقده با 92 روستای تابعه در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.
9918/7129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *