2 هزار خانواده همدانی عضو بانک خون بندناف رویان شدند

2 هزار خانواده همدانی عضو بانک خون بندناف رویان شدند


به گزارش ایرنا، اکبر اسدی روز دوشنبه در آستانه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران افزود: از سال 84 که نمایندگی بانک خون بندناف رویان در همدان ایجاد شد تا سال 92 حدود 450 خانواده همدانی عضو آن شدند و از سال 94 تا کنون حدود 2 هزار خانوار به عضویت آن در آمده اند.
وی با بیان اینکه همدانی ها استقبال بی نظیری از بانک بند خون نسبت به سایر استان ها داشته اند، گفت: سه ماهه نخست امسال 150 خانواده همدانی، عضو این بانک شدند.
اسدی ادامه داد: تلاش های حوزه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی همدان به افزایش 50 درصدی میزان عضویت خانواده ها در بانک خون بند ناف رویان در سه ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ختم شد.
وی اضافه کرد: بانک خون بند ناف به عنوان سرمایه گذاری مطمئن در حوزه سلامت خانواده محسوب می شود که با پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف ظرفیت درمان بیماری های نادر در آن وجود دارد.
اسدی ایجاد مرکز تخصصی سفال و سرامیک در همدان را از دیگر اقدامات معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد همدان عنوان کرد و گفت: این مرکز با هدف ارتقای صنعت سفال استان انجام شد تا این صنعت بتواند با محصولات خارجی قابل رقابت شود.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان اضافه کرد: سال گذشته 20 طرح نظرسنجی در این واحد اجرا شد که نتیجه این نظرسنجی ها، کاربردی بوده و همگی اجرایی شده است.
اسدی ادامه داد: سال گذشته همچنین 2 طرح مطالعاتی در حوزه ازدواج و طلاق در این حوزه اجرا شد که نتایج آن به زودی اعلام می شود.
وی اظهار داشت: 38 هزار نفر ساعت دانشجو نیز سال گذشته از فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی همدان بهره مند شدند و در این راستا چهار هزار نفر ساعت از اعضای هیات علمی دانشگاه های استان کمک گرفته شد.
اسدی یادآور شد: در مجموع در سال گذشته 44 هزار نفر از آموزش های عمومی و تخصصی حوزه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد همدان بهره مند شدند.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان همچنین بیان کرد: در هفته جاری، اختتامیه هفدهمین دوره جشنواره پایان نامه سال دانشجویی کشور به میزبانی جهاد دانشگاهی همدان برگزار می شود و پایان نامه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.
اسدی تاکید کرد: بخش ویژه ای در اختتامیه این جشنواره با موضوعات مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی، معماری و شهرسازی اسلامی، طراحی مد و لباس ایرانی و اسلامی، تجاری سازی و فناوری های نوین، مطالبات فرهنگی دانشجویی، سیاستگذاری فرهنگی و مدیریت جهادی برگزار می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه 905 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: این پایان نامه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پزشکی، کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم پایه و در حوزه هنر و معماری است و 125 پایان نامه هم در بخش ویژه شرکت کرده اند.
اسدی گفت: 12 پایان نامه در این جشنواره برگزیده اصلی و 28 پایان نامه قابل تقدیر شناخته شدند.
وی با بیان اینکه 60 نفر از اساتید، مسئولیت داوری این پایان نامه ها را بر عهده داشتند، افزود: تعداد حضور پایان نامه ها نسبت به سال قبل آن 100 درصد افزایش داشته است.
16 مردادماه امسال سی و هشتمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی است.
1181/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *