3 هزار بیمار از رادیوتراپی رایگان مهرانه بهره مند شدند

3 هزار بیمار از رادیوتراپی رایگان مهرانه بهره مند شدند


جواد گرانمایه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای فعالیت درمانگاه کموتراپی مهرانه از مهر 96 تاکنون یکهزار و 271 بیمار از خدمات شیمی ‌درمانی کلینیک تخصصی این مرکز بهره‌مند شده‌اند.
وی اظهار داشت: در این درمانگاه خدمات مربوط به تزریق برای بیماران از تمام نقاط کشور رایگان است اما تامین هزینه های داروهای شیمی ‌درمانی طبق گروه بندی های کمیته مددکاری توسط مهرانه صورت می گیرد که صرفا مختص بیماران این استان و سه شهرستان خارج از استان از جمله میانه استان آذربایجان شرقی، تکاب استان آذربایجان غربی و بیجار استان کردستان است.
این مسئول ادامه داد: خدمات کلینیک مهرانه اعم از رادیوتراپی و اسکان برای کل کشور 100 درصد رایگان بوده و طی مدت یاد شده 23 هزار و 935 نفر روز بیمار در محل مهمانسرای مهرانه زنجان (سرای نیکان) از امکانات آن استفاده کرده اند.
وی، ارزش ریالی خدمات اسکان همراه با تهیه غذای گرم در سه وعده را بیش از20 میلیارد ریال بوده است.
گرانمایه با اشاره به عملکرد واحد مشاوره کلینیک تخصصی مهرانه در آبان امسال نیز خاطر نشان کرد: در مجموع 76 نفر در درمانگاه‌های رادیوتراپی و شیمی‌درمانی از خدمات مشاوره مهرانه بهره‌مند شده‌اند.
به گزارش ایرنا، مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه برای تامین نیازهای درمانی بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت 18 هزار و 900 مترمربع طراحی و احداث شده و از این وسعت، 12 هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی و همچنین 1800 مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است.
مجموعه انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( مهرانه ) از سال 85 تاسیس شده و مرکز رادیوتراپی آن سال 93 آغاز به کار کرده است.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *