46 متخصص پزشکی موسسه خیریه مرهم وارد ایلام شدند

46 متخصص پزشکی موسسه خیریه مرهم وارد ایلام شدند


به گزارش ایرنا، پس از مراسم استقبال در فرودگاه ایلام، این تیم پزشکی و جراحی در بیمارستان امام خمینی (ره) مستقر خواهند شد و خدمات پزشکی و جراحی از جمله اعمال جراحی شکاف لب و کام، ناهنجاری های بدو تولد، جمجمه، سر و صورت به بیماران و افراد ثبت ‌نام شده ارائه می ‌دهند.
رئیس تیم پزشکی موسسه مرهم روز چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه ایلام گفت: 46 متخصص و فوق تخصص جراحی پلاستیک این تیم از امروز 30 آبان بمدت پنج روز خدمات خود را ارائه می دهند.
دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی افزود: مردمان استان ایلام که مرزها را بخوبی نگهداری و انسانیت و شهامت خود را در هشت سال دفاع مقدس به اثبات رسانده اند، مستحق بهترین خدمات است.
وی یادآور شد: در تلاشیم بتوانیم درد و گرفتاری فردی که بدلایل متعدد از درمان بازمانده و به سبب هزینه های بالا توان انجام جراحی ها را نداشته تسکین دهیم و این تیم با جان و دل و متشکل از بهترین متخصصان و جراحان کشور ناهنجاری ها و جراحی های لازم را انجام می دهند.
وی با بیان اینکه تمام مسئولان استان با تمام امکانات شرایط را برای استقرار این تیم پزشکی مهیا کرده اند، گفت: سفر قبلی این تیم به بیرجند با همراهی 36 متخصص بود اما رکورد اعضای تیم در جهان شکسته شد و برای اولین بار بزرگترین تیم کشور متشکل از 46 نفر با تمام خدمات و امکانات وارد این استان شد.
دکتر هرمزی ابراز امیدواری کرد: پس از این سفر هیچ مشکل و ناهنجاری تولد و سر و صورت در ایلام باقی نماند و چنین مشکلاتی در استان پاک شود.
وی گفت: این تیم بلافاصله در بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام برای ارائه خدمات مستقر می شوند.
استاندار ایلام نیز در این خصوص گفت: یکی از دلایل سفر این تیم بزرگ پزشکی کمک به استان های کمتر توسعه یافته است که با رایزنی و پیگیری های مستمر آمادگی خود را برای ارائه خدمات رایگان پزشکی به ایلام اعلام کردند.
سلیمانی دشتکی افزود: تیم های درمانی و خیریه های بسیار خوبی وارد ایلام شده اند و ورود این موسسه حرکتی بزرگ در درمان و ترمیم مشکلات مادرزادی و سرو صورت این استان است.
وی یادآور شد: 500 نفر برای بهره مندی از خدمات این تیم ثبت نام کرده، هزار نفر ویزیت می شوند و 170 عمل جراحی نیز صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا، 6 اتاق عمل با تمام تجهیزات و امکانات در بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام در اختیار این تیم جراحی قرار می گیرد.
تمامی خدمات و اعمال جراحی در بیمارستان امام خمینی (ره) توسط این تیم جراحی به صورت رایگان ارائه خواهد شد.
این تیم همچنین در مدت حضور خود در ایلام تعداد هشت کارگاه آموزشی جهت آموزش مفاهیم مورد نظر به جامعه هدف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، سازمان بهزیستی، شهرداری و صدا و سیما برگزار می کند.
7180/6119

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *