50 محصول دانش بنیان تجهیزات پزشکی در شیراز رونمایی شد

50 محصول دانش بنیان تجهیزات پزشکی در شیراز رونمایی شد


رئیس مرکز رشد تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز سه شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در محوطه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ایرنا گفت: محصولاتی که به مدت 2 روز در این نمایشگاه نمایش داده می شود، در مرکز رشد تجهیزات پزشکی و یا دیگر مراکز رشد، به صورت خصوصی و زیر پوشش حمایت دولت تولید شده است.
دکتر علیرضا مهدی زاده با بیان اینکه مرکز رشد تجهیزات پزشکی شیراز از سال 1390 تاسیس شده است،افزود: این مرکز تاکنون 140 ایده مختلف را بررسی کرده که با حمایت های صورت گرفته، از این تعداد، 32 شرکت تاسیس شد.
رئیس مرکز رشد تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: این شرکت ها در قالب شرکت های دانش بنیان، مشغول به طراحی و تولید تجهیزات پزشکی بوده و 50 نوع محصول شرکت های دانش بنیان و شرکت های تولید تجهیزات پزشکی برای نخستین بار، همراه با کتابچه، در این نمایشگاه به مخاطبان معرفی شده است.
مهدی زاده درباره دستاوردهای این شرکت ها به مواردی مانند دستگاه سانتریفیوژ، نوار قلب، ثبت علایم حیاتی و همچنین مجموعه کامل لاپاراسکوپ برای جراحی های کم تهاجمی اشاره کرد و گفت: تجهیزات برای این نوع اعمال جراحی در مقایسه با نمونه خارجی با نصف هزینه تولید می شود.
وی از تولید دستگاه نوار قلب با وای فای و به صورت بی سیم، تجهیزات اپتیکی و لیزری کم توان برای بهبود زخم و لیزرهای پوستی، پیچ و پلاک های ارتوپدی برای ایمپلنت های مورد استفاده در جراحی های استخوان و مفاصل، به عنوان دیگر محصولات این شرکت ها نام برد.
این مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان تلاش های صورت گرفته در زمینه جذب سرمایه خصوصی برای تولید کالای ملی و داخلی، افزود: دستاورد این تلاش ها در سال 96، جذب 20 میلیارد تومان حمایت مالی از بخش های خصوصی در تولید تجهیزات پزشکی با همکاری علمی مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه بوده است.
این نمایشگاه روز چهارشنبه به کار خود پایان می دهد.
6113/ 2027

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *