720 میلیارد ریال در مراکز درمانی ایلام هزینه شد

720 میلیارد ریال در مراکز درمانی ایلام هزینه شد


به گزارش ایرنا، دکتر کریم لاله ماژین روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: از این میزان در بخش بستری 29 هزار بار مراجعه با 300 میلیارد ریال و در بخش سرپایی با 2 میلیون و 600 بار مراجعه، 420 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: این میزان سال 95 در بخش بستری 26 هزار و در بخش سرپایی 2 میلیون و 480 هزار بار مراجعه با 690 میلیارد ریال هزینه شده است.
دکتر لاله ماژین یادآور شد: در استان ایلام ٣٩4 مرکز درمانی طرف قرارداد این سازمان است و امیدواریم تعداد این مراکز با تامین اعتبار افزایش یابد.
مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام تاکید کرد: بودجه مصوب سال 95 در بخش درمان تامین اجتماعی استان 570 میلیارد ریال بوده که این رقم سال 96 به 720میلیارد ریال افزایش یافت.
دکتر لاله ماژین اظهار کرد: بیشتر بدهی های پزشکی سال گذشته تسویه شده و در تلاشیم باقیمانده این بدهی ها در طول سال جاری پرداخت شود.
وی ادامه داد: سال گذشته حذف دفترچه درمانی برای تسهیل در کار بیمه شدگان و پزشکان در مراکز ملکی اعمال شد و خدمات درمانی اکنون به صورت الکترونیک ارائه می شود.
لاله ماژین در خصوص بیمارستان شهدای زاگرس ایلام گفت: از زمان افتتاح این بیمارستان تاکنون ١٩0 مورد زایمان طبیعی و سزارین انجام شده که در صورت حضور پزشک متخصص این آمار افزایش می یابد.
وی افزود: سال 95 ویزیت پزشک متخصص در مراکز ملکی چهار درصد بود که با افتتاح مراکز درمانی تامین اجتماعی 2 درصد رشد داشته و در صورت جذب پزشک متخصص در بخش های مورد نیاز میزان ویزیت نیز افزایش می یابد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام گفت: ره آورد سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان کلنگ زنی 2 درمانگاه مهران و دره شهر با اعتبار 220 میلیارد ریال بود که در صورت صدور مجوزهای مورد نیاز سال جاری ساخت و ساز آن آغاز می شود.
وی کار فرهنگی این سازمان را کنگره عظیم اربعین اعلام کرد و گفت: اربعین سال گذشته طی ٢ هفته با ارائه امکانات ویژه و خدمات دهی به زائرین بیش از ٢٢ هزار بار مراجعه و ٢٩ هزار خدمت به ثبت رسید که این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.
7180/6119

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *