74 بوشهری در کنکور رتبه زیر یکهزار کسب کردند

74 بوشهری در کنکور رتبه زیر یکهزار کسب کردند


به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر در دشتستان افزود: این موفقیت ارزشمند جای تبریک دارد و باید برای پاسداشت آن زمینه تشویق افراد برتر کنکور در استان فراهم شود.
وی یادآورشد: در این ارتباط فرمانداران باید رتبه های ممتاز کنکور سطح شهرستان بویژه رتبه های تک رقمی را شناسایی تجلیل کنند.
گراوند ادامه داد: وجود چنین جوانان نخبه ای مایه ای برای خود بالیدن و افتخار کردن است.
استاندار بوشهر گفت: بدون شک چنین جوانان نخبه ای بعنوان سرمایه نیروی انسانی در آینده می تواند به توسعه و آبادانی این دیار کمک شایانی کنند.
گراوند در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در طی پنج سال گذشته دولت تدبیر و امید 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به شهرستان دشتستان تخصیص داده که با احتساب اعتبارات منابع ملی این عدد حدود 20 هزار میلیارد ریال می شود.
وی ادامه داد: پرداخت اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتستان نیز در طی پنج سال اخیر دولت تدبیر و امید 2 هزار و 320 میلیارد ریال گزارش شده است.
گراوند گفت: با توجه به اینکه در سال های 87 تا 91، 45 میلیارد ریال در بخش اعتبارات ارزش افزوده به شهرستان دشتستان پرداخت شده بود طی پنج سال گذشته اعتبارات این بخش در این شهرستان رشد 53 درصدی را تجربه کرده است.
وی در ارتباط با مشکل کم آبی شهرستان دشتستان نیز افزود: رفع مشکل آب در دشتستان یکی از مهمترین مطالبات مردم بود که در این راستا تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.
استاندار بوشهر ادامه داد: کاهش چشمگیر منابع آبی دشتستان در اثر کاهش نزولات آسمانی از یک سو و کاهش دریافتی آب از خط کازرون از سوی دیگر باعث شد موضوع کم آبی شهرستان بیش از پیش دامنه دار شود.
وی یادآور شد: در این ارتباط سند سازگاری با کم‌آبی در استان با هدف رفع و کاهش مشکلات کم‌آبی استان بوشهر تدوین شده است.
گراوند اضافه کرد: با هدف بهبود بهره وری آب مصرفی در بخش کشاورزی، اجرای شیوه‌های نوین آبیاری اهمیت بسیار زیادی دارد که در این ارتباط با هدف انتقال آب از سد رئیسعلی دلواری در اجرای طرح تحول کشاورزی یکهزار و 510 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
استاندار بوشهر همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران نقش بسیار مهمی در عرصه روشنگری، بررسی نقاط ضعف جامعه و ارائه پیشنهادات به دستگاه‌های اجرایی دارند که باید از این ظرفیت ارزشمند نهایت استفاده صورت گیرد.
وی افزود: در دوره ای که دشمنان نظام تمام ظرفیت های خود را برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بکار گرفتند دستگاه ها باید بیش از پیش به فکر گره گشایی از مشکلات مردم در بخش های مختلف باشند.
7212/6045

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *